آرژنین چیست ؟ نقش آرژنین در بدنسازی

OPTIMUM NUTRITION WHEY GOLD STANDARD
وی گلد استاندارد اپتیموم نوتریشن
آگوست 3, 2019
پروتئین وی فیول کمپانی توینلب
پروتئین وی فیول توینلب
آگوست 15, 2019

آرژنین چیست ؟ نقش آرژنین در بدنسازی

آرژنین چیست ؟ نقش آرژنین در بدنسازی

آرژنین چیست ؟ نقش آرژنین در بدنسازی

آرژنین چیست ؟ نقش آرژنین در بدنسازی

✱ ال آرژنین چیست ؟
✱ آرژنین در بدنسازی ؟

آرژنین یک آمینو اسید نیمه ضروری و همچنین از واحد های سازنده پروتئین می باشد . آرژنین عملکرد های فیزیولوژیکی زیادی در بدن دارد و یکی از عناصر ساخت گاز نیتریک اکسید می باشد .
آرژنین آمینو اسیدی است که بدن قادر به تولید آن نیست بنابراین برای جذب آن باید غذاهایی که سرشار از آرژنین است مصرف نماییم .

نقش آرژنین در بدنسازی

نقش آرژنین در بدنسازی

✱ آرژنین در مواد غذایی ؟

آرژنین را می توان در آجیل مانند بادام زمینی و بادام یافت . همچنین درشکلات و کشمش نیز موجود است . فیبرهای لبنیات بسیار مهم هستند زیرا عملکرد سیستم هضم را مناسب نگه می دارد . همچنین توانایی بدن را برای مصرف مواد مغذی رژیم غذایی افزایش می دهند .

فیبرها در سیستم هضم بدن هضم نمی شوند و هنگامی که به روده بزرگ برسد شروع به شکستن می کنند .

آرژنین چیست

آرژنین در مواد غذایی

آرژنین در مواد غذایی

✱ نقش آرژنین در بدن ؟
✱ آرژنین در بدن چه می کند ؟

آرژنین در بسیاری از پروسه های فیزیولوژیکی نقش دارد . این پروسه های فیزیولوژیکی شامل ترشح هورمون ها ، افزایش ترشح هورمون رشد ، دفع سم های تولید شده از مواد در بدن و سیستم ایمنی بدن را شامل می شود .

از آن جایی که آرژنین یکی از عناصر ساخت نیتریک اکسید می باشد ( وظیفه آن گشاد سازی عروق است ) در شرایطی مانند گرفتگی سینه ( انژین ) ، فشار خون بالا ، مشکلات قلبی و مشکلات جنسی برای درمان استفاده می شود . همچنین از آرژنین برای ناباروری خانم ها و آقایان نیز استفاده می شود .

آرژنین

آرژنین چیست

✱ مکمل آرژنین ؟
✱ مکمل های آرژنین ؟

اخیرا مکمل هایی که شامل آرژنین می باشند بسیار محبوب شده اند زیرا توانایی تولید نیتریک اسید را دارند . توانایی آرژنین در تمیز کردن بدن از رادیکال های آزاد ، به علاوه توانایی فرستادن سیگنال به سلول های ماهیچه ، ترشح هورمون رشد ، دفع کلسترول بد و افزایش متابولیسم چربی این مکمل را روز به روز محبوب تر می کند . آرژنین به تنظیم سطح نمک در بدن نیز کمک می کند .

به دلیل نگه داشتن آب در زیر پوست ، پوست صاف به نظر می رسد و همچنین کمی پف می کند و به این دلیل آرژنین می تواند برای رقابت بدنسازان کمک خوبی باشد . توانایی نگه داشتن نیتروژن آرژنین برای بدنسازان آشکار است .

مکمل آرژنین

مکمل آرژنین

✱ چه کسانی به آرژنین نیاز دارند و علائم کمبود آن در بدن چیست ؟

همه افراد به آرژنین نیاز دارند . افرادی که نیاز بیشتری به آرژنین دارند شامل کودکان در حال رشد ، نوزادان ، ورزشکاران و اوبیسی ها یا افراد دارای اضافه وزن و همچنین افراد مسن هستند . در جمعیت افراد بالغ آرژنین یک آمینو اسید غیر ضروری است در حالی که برای کودکان آرژنین برای سیستم ایمنی و دفاعی بدن ضروری می باشد .

افرادی که از آسیب های بدنی رنج می برند ، می توانند از فواید مکمل های آرژنین استفاده نمایند . زیرا نیاز بدن به آرژنین در زمان آسیب دیدگی و ترمیم بسیار زیاد می باشد . افرادی که از مشکلات جنسی رنج می برند ، توانایی آرژنین در گشادسازی عروق می تواند به آن ها کمک کند .

مکمل آرژنین

مکمل آرژنین

✱ فواید آرژنین ؟

ورزشکاران سخت کوش باید از فواید آرژنین استفاده کنند . استفاده از مکمل های آرژنین برای ورزشکاران باعث ارتقا سیستم ایمنی بدنشان می شود . همچنین به ورزشکاران اجازه می دهد تا بیشتر تمرین کنند بدون اینکه از تمرین زدگی رنج ببرند .

ورزشکارانی که مصرف استروئید های آنابولیک یا اندروژن را قطع کرده اند ، می توانند در عوض از مکمل های آرژنین استفاده کنند ، زیرا استروئید معمولا منجر به فشار خون و انباشتگی کلسترول بد می شود . تحقیقات نشان داده است که آرژنین این شریط را بر عکس می کند .

بنابر توانایی آرژنین در افزایش سطح هورمون رشد ، کاهش فشار خون و کاهش پلاک های خونی ، مکمل های آرژنین می توانند در افراد اوبیسی تاثیرات زیادی داشته باشد .

آرژنین در بدنسازی

آرژنین در بدنسازی

✱ نقش آرژنین در رشد عضلات ؟
✱ آرژنین و رشد عضلات ؟

ال آرژنین در رشد عضلات نقش دارد زیرا برای سنتز بسیاری از پروتئین ها لازم می باشد . با افزایش توده عضلانی ، ال آرژنین با فرستادن سیگنال به سلول های ماهیچه ، ترشح هورمون رشد و متابولیسم چربی را ارتقا می دهد . نتیجه نهایی ، عضلاتی خشک و متناسب برای بدنسازان می باشد . با کاهش ذخایر چربی زیر پوست و افزایش رشد عضلات ، ال آرژنین فیتنس و قدرت را افزایش می دهد که برای بدنسازان بسیار ضروری است .

آرژنین چیست؟

✱ گشاد سازی عروق و افزایش استقامت با استفاده ازآرژنین ؟

افزایش قدرت در هنگام عضله سازی تنها فایده ال آرژنین برای بدنسازان نیست . نیتریک اکسید با گشاد سازی عروق ، باعث افزایش استقامت نیز می شود . هنگامی که نیتریک اکسید در بدن آزاد می شود ، با ریلکس کردن عضلات دیواره رگ ها ، رگ های خونی را باز می کند . این کار باعث کاهش فشار خون و افزایش خون رسانی به عضلات در حین تمرین می شود .

افزایش خون رسانی به معنای این می باشد که اکسیژن و مواد مغذی کافی در عضلات به مدت طولانی وجود دارد . این عمل باعث کاهش آسیب های عضلات ، افزایش ترمیم و بهبود عملکرد در تمارین می شود .

آرژنین در بدنسازی

آرژنین در بدنسازی

✱ بهبود سیستم ایمنی با استفاده از آرژنین ؟

ال آرژنین باعث حفظ سلامت کلی بدن با بهبود سیستم ایمنی بدن می گردد . رادیکال های آزاد را دفع می کند و عملکرد سلول های سیستم ایمنی را ارتقا می بخشد . از آنجایی که بدن سازی دائما شما را در موقعیت های پر استرس بدنی قرار می دهد ، شانس تخریب عضلات و بیماری را افزایش می دهد . به همین دلیل است که باید از عملکرد قوی سیستم ایمنی بدن مطمئن بود .

آرژنین چیست؟

✱ عوارض آرژنین ؟
✱ چه میزان آرژنین باید مصرف کرد ؟
✱ مقدار مصرف آرژنین ؟

افراد با مشکلات قلب یا مشکلات روانی باید برای مصرف مکمل های آرژنین با پزشک خود مشورت نمایند . در هر محصولی که آمینو اسید وجود داشته باشد ، امکان اوردوز ( overdose ) نیز وجود دارد . مصرف بیش از حد از آرژنین ممکن است منجر به اسهال ، ضعف و حالت تهوع شود . میزان مصرف دقیق تاکنون مشخص نشده است ، بنابراین باید تا جایی که بدن توانایی دارد مصرف شود نه بیش از آن .
در هفته اول میزان کمی از آن را مصرف نمایید ،

عوارض و فوایدش را یادداشت کنید و میزان آن را تا جایی افزایش دهید که فوایدش به حداکثر میزان و عوارضش به حداقل میزان رسیده باشد . در طول زمان می توانید بهترین میزان برای بدن خود را پیدا کنید . این پروسه شبیه به پروسه مصرف انسولین و استروئید برای ورزشکاران می باشد .

عوارض آرژنین

عوارض آرژنین

بسیاری از پودر های پروتئین شامل آمینو اسیدها از جمله آرژنین می باشند ، با توجه به این نکته ، میزان آرژنین دریافتی از سایر منابع را نیز در نظر داشته باشید .

✱ منابع آرژنین ؟
✱ منابع غذایی آرژنین ؟

آرژنین چیست

استفاده از غذاهایی که سرشار از پروتئین هستند می تواند مقداری از آرژنین را تامین کند .

بوقلمون : بیشترین میزان آرژنین را می توانید در سینه بوقلمون پیدا کنید . یک سینه پخته شده بوقلمون حدود ۱۶ گرم آرژنین را شامل می شود .

مرغ : مرغ یکی دیگر از منابع تامین آرژنین می باشد . سینه مرغ حدود ۹ گرم آرژنین را شامل می شود .

تخم کدو : منابع گیاهی مانند تخم کدو نیز می تواند میزان زیادی از نیاز به آرژنین را در بدن تامین کند .میزان یک فنجان تخم کدو مقداری حدود ۷ گرم آرژنین را شامل می شود .

لوبیا سبز : میزانی حدود ۴٫۶ گرم در یک فنجان آرژنین را شامل می شود .

بادام زمینی : شامل ۴٫۶ گرم آرژنین به میزان موجود در یک فنجان می باشد ، اما مصرف بادام زمینی به میزان زیاد توصیه نمی شود ، زیرا چربی آن زیاد می باشد .

لبنیات : لبنیاتی مانند شیر ، پنیر و ماست منابع خوبی برای آرژنین می توانند باشند . برای مثال یک لیوان شیر شامل ۰٫۲ گرم آرژنین می باشد .

نخود : نخود هم به میزان یک فنجان شامل ۱٫۳ گرم آرژنین می باشد همچنین منبع خوبی برای تامین پروتئین و فیبر نیز است .

عدس : هم از منابع خوب آرژنین به شمار می رود و یک فنجان عدس ۱٫۳ گرم آرژنین را شامل می شود .

آرژنین در مواد غذایی

آرژنین در مواد غذایی

♛ ۱۰ مکمل آرژنین برتر سال ۲۰۱۶ از نظر سایت بادی بیلدینگ :

❶ GNC Nutrition Arginine
❷ Infinite Labs Arginine AKG
❸ Cellucor NO3 Chrome
❹ Now Foods L-Arginine
❺ Ultimate Arginine
❻ AllMax Nutrition Arginine
❼ Twinlab L-Arginine
❽ Al Sports Nutrition Agmatine
❾ GAT NITRAFLEX
❿ Olimp Argipower

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Telegram
error: محتوا قفل است !!